Ako požiadať o pomôcky na upratovanie

Vďaka našim partnerom vieme mnohým upratovaniam pomôcť aj materiálne, a to najmä s rukavicami a vreciami na odpad.

Na to, aby si mohol/a požiadať o pomôcky, je potrebné zaregistrovať upratovanie na našom webe v sekcii upratovania.


Uisti sa, že do termínu tvojho upratovania zostávajú aspoň dva týždne. To je zvyčajne dostatok času, aby sme ti pomôcky stihli poslať včas. Na jedno konkrétne upratovanie môžeš požiadať o pomôcky vždy len raz. Po pridaní upratovania a následnom schválení z našej strany si otvor svoj profil a klikni na upratovanie, na ktoré potrebuješ pomôcky.

Pomocky1.PNG

V danom upratovaní vpravo sa sprístupní funkcia Požiadať o pomôcky. Klikni na ňu a vyplň žiadosť.

Pomocky2.PNG

Po vstupe do žiadosti o pomôcky dostaneš na výber z 3 štandardných balíkov.

 • Balík A
  Pre 5 – 10 ľudí.
 • Balík B
  Pre 10 – 15 ľudí.
 • Balík C
  Pre 15 – 25 ľudí.
 • Špeciálne požiadavky
  Nevyhovuje ti žiaden z našich balíčkov? Máš špeciálne požiadavky? Napíš nám o nich.
  Ak už teraz vieš, že by vám nestačil ani najväčší balík, daj nám vedieť. Individuálne posúdime, či vieme poslať aj väčšie množstvo. Ste školou s malými deťmi? Vieme poslať aj menšie veľkosti rukavíc.

Ak upratovanie organizuje firma, veľmi nás to mrzí, ale momentálne vám pomôcky nemôžeme poskytnúť. Snažíme sa pomôckami zásobiť najmä upratovacie skupiny s obmedzenými finančnými možnosťami. Môže sa to v budúcnosti zmeniť, ak nám to rozpočet a kapacity umožnia.

Údaje pre doručenie pomôcok
Budeme od teba potrebovať údaje pre doručenie balíčka, ktoré štandardne doručuje kuriér: meno a priezvisko, názov organizácie, ulica a č.d., obec, PSČ, e-mailovú adresu a telefónne číslo na mobil.
Po vytvorení žiadosti o pomôcky ti príde informačný e-mail o zaevidovaní tvojej požiadavky. Schvaľovací proces trvá štandardne približne 3 dni.

Schválenie žiadosti
Urobíme maximum pre to, aby sme tvojmu upratovaniu dodali pomôcky, ale nevieme to garantovať. V prípade veľkého záujmu nemusíme časovo stíhať, prípadne sa vyčerpajú naše zásoby. Ak taká situácia nastane, informujeme ťa o tom a funkcia požiadania o pomôcky nebude už dostupná. O schválení alebo zamietnutí žiadosti budeš upozornený/á e-mailom. Po odoslaní balíčka ti znovu príde informačný e-mail, ďalšie informácie ti už prezradí kuriérska spoločnosť.

Výsledok upratovania stojí za zdieľanie – odfotťe sa
Aby sa o tvojom upratovaní a tom, čo ste s kamošmi dokázali, dozvedelo viac ľudí, nezabudni spraviť zopár fotiek, ktoré s nami môžeš zdieľať a my ich hrdo budeme zdieľať ďalej.
Je skvelé vidieť rozdiel pred a po upratovaní, najmä ak ide o nelegálne skládky. Fotky s kopou vyzbieraného odpadu alebo plnými zbernými nádobami na konci upratovania sú tiež perfektnou bodkou za upratovaním a skvelým výsledkom.
V balíku pomôcok ti posielame biele papierové pásky, ktoré slúžia na udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov, a tiež informáciu o spracovaní osobných údajov vrátane kompletného znenia, s ktorým sa, prosím, oboznám a oboznám s ním aj členov tvojej partie.
Ak súhlasíš, aby fotografie vyhotovené počas upratovacej akcie boli zverejnené naším občianskym združením alebo spoločnosťou Lidl (naším generálnym partnerom), umiestni si, prosím, bielu pásku viditeľne na zápästie alebo svoje oblečenie. Môžeme zverejniť len fotografie, na ktorých budú všetci účastníci viditeľne označení touto páskou.
Po upratovaní nám, prosím, vyplň krátky dotazník, kde nám prezradíš základné info (napr. koľko sa vás stretlo, koľko odpadu ste vyzbierali a aké boli pocity po tejto dobrovoľníckej aktivite). Tieto údaje radi započítame do štatistík Upracme Slovensko a Svetového čistiaceho dňa.

Fotky, ktoré počas upratovania urobíš, prosím, nahraj do nášho úložiska. Ak je fotiek viac, maj ich vo svojom počítači v jednom priečinku, ktorý pomenuj v tvare RRRRMMDD_Obec (napr. "20220919_Ziar nad Hronom") a nahraj celý tento priečinok naraz.


Pár tipov pre tvoje upratovanie:


1. Zisti, či sú miesta, ktoré idete upratovať, nahlásené ako nelegálne skládky v aplikácií TrashOut. Ak nie, zaregistruj ich. Po uprataní ich odfotíš a označíš ako vyčistené. Vďaka tomu vieme evidovať skládky, ktoré sú už upratané, a tie, ktoré treba upratať.


2. Zabezpeč odvoz a likvidáciu odpadu. Bez odvozu vyzbieraného odpadu sa žiadne upratovanie nezaobíde. Začni oslovením obce, možno sami ponúknu pomoc s odvozom odpadu. Ďalšou možnosť je osloviť firmu, ktorá rieši odpadové hospodárstvo v danej oblasti. Kontakt na ňu by ti mala poskytnúť obec.


3. Daj o upratovaní vedieť svojmu okoliu. Osvedčila sa nám udalosť na Facebooku. Prehľadne informuje o dátume, mieste a detailoch upratovania. Umožňuje ti efektívne komunikovať s účastníkmi. Kedykoľvek pridáš do udalosti nový príspevok, účastníkom príde notifikácia, tiež im pošle pripomienku, že sa blíži dátum upratovania. Každý nový účastník má potenciál rozšíriť udalosť medzi ďalších ľudí.


4. Link na upratovaciu udalosť na Facebooku vieš prepojiť s upratovaním na našom webe, aby sa k nej mohlo dostať viac dobrovoľníkov. Vo svojom profile môžeš po výbere upratovania zmeniť a doplniť údaje – upraviť upratovanie.


5. Hoci sa snažíme predchádzať produkovaniu odpadu, pre dobrú vec odporúčame vylepiť aspoň zopár plagátov. Nie všetci fandia sociálnym sieťam alebo všeobecne internetu. Navyše, nemusíš vytvárať vlastný plagát. V sekcii Na stiahnutie nájdeš ľahko prispôsobiteľnú šablónu na plagát a facebookovú udalosť. Pripravili sme pre teba aj jednoduchý návod, ako ich používať.


6. Viac v návode Ako zorganizovať upratovanie.