Ako požiadať o pomôcky na upratovanie

Vďaka našim partnerom vieme mnohým upratovaniam pomôcť aj materiálne, a to najmä s rukavicami a vreciami na odpad. Balík s pomôckami závisí od veľkosti plánovaného upratovania:

 • Balík A
  10 párov rukavíc, 15 vriec na odpad
  Balík, ktorý zvyčajne stačí upratovacej skupine do 5 ľudí.
 • Balík B
  20 párov rukavíc, 30 vriec na odpad
  Balík, ktorý zvyčajne stačí upratovacej skupine do 10 ľudí.
 • Balík C
  40 párov rukavíc, 50 vriec na odpad
  Balík, ktorý zvyčajne stačí upratovacej skupine do 20 ľudí.
 • Balík D
  60 párov rukavíc, 80 vriec na odpad
  Balík, ktorý zvyčajne stačí upratovacej skupine do 30 ľudí.
 • Na požiadanie
  Ak už teraz vieš, že by vám nestačil ani najväčší balík, daj nám o tom vedieť. Individuálne posúdime, či vieme poslať aj väčšie množstvo.

Urobíme maximum pre to, aby sme tvojmu upratovaniu dodali pomôcky, ale nevieme to garantovať. V prípade veľkého záujmu nemusíme stíhať časovo, prípadne sa vyčerpajú naše zásoby. O tom by sme ťa každopádne informovali.

Postup

 1. Uisti sa, že do termínu tvojho upratovania zostávajú aspoň dva týždne. To je zvyčajne dostatok času, aby sme vám pomôcky stihli poslať včas.
 2. Zaregistruj u nás svoje upratovanie, ak si tak ešte neurobil/-a.
 3. Z e-mailovej adresy, ktorú si použil/-a na registráciu upratovania, nám pošli správu na info@upracme.sk, do predmetu správy napíš Pomôcky na upratovanie.

  V tele správy uveď predpokladanú účasť na tvojom upratovaní, dátum a čo sa ide upratovať (konkrétna skládka, okolie školy, atď), korešpondenčnú adresu, na ktorú pomôcky zašleme, a telefónne číslo (požadujú ho kuriéri).
 4. Na konci upratovania aspoň približne spočítajte, koľko a akého odpadu ste nazbierali. Po upratovaní vyplň dotazník na zber týchto údajov. Budeme ich spracovávať do celoslovenských štatistík.
 5. Odfoťte sa s výsledkom vášho upratovania. Fotku nahraj do nášho úložiska. Ak je fotiek viac, maj ich na svojom počítači v jednom priečinku, ktorý pomenuj v tvare RRRRMMDD_Obec (napr. "20200919_Ziar nad Hronom") a celý tento priečinok následne nahraj do nášho úložiska.